bipdrawsko herb

A- A A+

Szanowni Mieszkańcy, Sołtysi, Radni, Liderzy społeczni,

zwracam się z prośbą o to, byście z uwagą i wrażliwością oraz ogromną empatią organizowali w waszych najbliższych środowiskach zamieszkania wsparcie i pomoc dla osób starszych oraz znajdujących się w kwarantannie, które z uwagi na stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 powodującym COVID-19 nie mają możliwości zakupu żywności, środków czystości, leków itp.
W codziennej praktyce pracownicy socjalni spotykają się wieloma przypadkami osób, z którymi najbliżsi członkowie rodziny od lat nie utrzymują kontaktów, nie interesują się ich losem, pozostawiając w osamotnieniu i bez wsparcia.
Apeluję więc do wszystkich skonfliktowanych rodzin, by ten trudny dla wszystkich czas stał się okazją do odbudowania relacji i zainteresowania się potrzebami bliskich i wzajemnego objęcia się wsparciem.
Apeluję do mieszkańców, by zainteresowali się potrzebami osób starszych i w kwarantannie zamieszkujących w najbliższym środowisku, by te nie czuły się osamotnione i pozbawione pomocy.
Apeluję do lokalnych liderów społecznych, organizacji pozarządowych, sołtysów i radnych, by tworzyli w swoich środowiskach działania pomoc i wsparcie dla osób starszych oraz osób i rodzin w kwarantannie.
Sytuacja, w której wszyscy się znajdujemy wymaga od nas podejmowania solidarnych działań na rzecz potrzebujących.
Nie pozwólmy, by ktokolwiek z mieszkańców gminy pozostał bez pomocy.

Można zapisać się pod numerem 533 492 330.

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drawsku Pomorskim zaprasza do zgłaszania się osób chętnych (w ramach wolontariatu) do pomocy osobom starszym (zakupy, wyprowadzenie na spacer psa, wykupienie leków itp.) lub osobom znajdującym się w kwarantannie w zakresie zrobienia zakupów, wykupienia leków, wyprowadzenia na spacer psa, itp.

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie formularza wg podanego wzoru i przesłanie go na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkich informacji udziela pani Barbara Nagórska w godzinach 8.00-20.00 pod nr telefonu 533 492 330.

Załączniki:
Pobierz plik (WZÓR ZGŁOSZENIA.doc)WZÓR ZGŁOSZENIA.doc[ ]11 kB

Kierownik MGOPS w Drawsku Pomorskim informuje osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej o możliwości składania wniosków o gorące posiłki dla dzieci uczących się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na terenie gminy Drawsko Pomorskie oraz poza nią.
Wnioski o pomoc dostępne są na stronie internetowej MGOPS w wersji elektronicznej oraz w wersji papierowej w wejściu do budynku MGOPS.
W przypadku pytań proszę o kontakt z pracownikiem socjalnym – Tel. 943634421 lub 943634422.

Szanowni Państwo,

Kierownik MGOPS w Drawsku Pomorskim zawiadamia, że z uwagi na podjęte przez właściwe organy w okresie od 30 września 2020r. do 09 października 2020r. wobec pracowników MGOPS w Drawsku Pomorskim działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się COVID – 19, nie jest możliwe zrealizowanie obowiązku wypłaty dodatków mieszkaniowych, energetycznych oraz ryczałtu, o którym mowa w art. 6 ust. 7 ustawy z dnia 21 czerwca 2001r. o dodatkach mieszkaniowych dla uprawnionych mieszkańców gminy Drawsko Pomorskie za październik 2020r. w terminie do dnia 10 października b.r.

Realizację ww. wypłat przewiduje się do 15 października 2020r.
Z poważaniem - Kierownik MGOPS w Drawsku Pomorskim
Agnieszka Redmann