bipdrawsko herb

A- A A+

RODZINA POTRZEBUJE RODZICÓW, KTÓRZY POTRAFIĄ ZADBAĆ O SIEBIE


JESPER JUUL

 

Jeśli chcesz się nauczyć jak w mądry sposób motywować dzieci do osiągania celów, jak wspierać swoje wrażliwe dziecko, poznać zabawy sprzyjające sprzątaniu, jak mówić, żeby dzieci cię słuchały, dowiedzieć się jak być wspierającym mężem i ojcem, skąd brać siły, gdy kończy się „bateria”, co zaproponować zamiast komputera czy smartfona, jak budować relację z dziećmi opartą na szacunku i otwartości oraz jak stworzyć szczęśliwą rodzinę


zgłoś się


z całą rodziną do projektu „Lepiej razem” realizowanego przez Spółdzielnię Socjalną „Parasol” we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Drawsku Pomorskim, który rozpoczyna się już w listopadzie 2019r. i będzie trwał do października 2020r.

 Uczestnicy Projektu otrzymają, w zależności od potrzeb, wsparcie psychologiczne, pedagogiczne, mediacyjne, terapeutyczne, w formie warsztatów oraz indywidualnych spotkań, poradnictwo prawno-obywatelskie, doradztwo zawodowe. Planowane jest stworzenie samopomocowej grupy wsparcia dla rodziców. Specjaliści będą pracować stacjonarnie i mobilnie, to znaczy, że w razie konieczności będą mogli przyjechać na spotkania do domu uczestników.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Przewidywane są wyjazdy integracyjne, wspólne wyjścia do kina, na basen oraz wiele ciekawych atrakcji dla całych rodzin. Zajęcia i spotkania będą prowadzone Sali Zabaw Radosna w Drawsku Pomorskim.

Ilość rodzin do udziału w projekcie jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rodziny będą kwalifikowane do udziału w Projekcie w oparciu o rodzinny wywiad środowiskowy oraz kontrakt socjalny. Rekrutacją rodzin będą zajmowali się wyznaczeni pracownicy socjalni w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Drawsku Pomorskim.


Zachęcam do udziału i rekomenduję specjalistów realizujących Projekt –

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Agnieszka Redmann