Czwartek, 20 stycznia 2022
Imieniny: Fabian, Sebastian
pochmurno
-2°C
Powróć do: Ośrodek

USŁUGA DLA OSÓB NIEDOSŁYSZĄCYCH

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209 poz. 1243) Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Drawsku Pomorskim wprowadza usługi dla osób słabo słyszących oraz głuchych za pomocą następujących środków wspierających komunikowanie:
• poczta elektroniczna – opieka_drawsko@post.pl - adres głównej skrzynki poczty elektronicznej Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drawsku Pomorskim: na ten adres można przesyłać zapytania, prośby o umówienie spotkania w MGOPS, itp.
• faks: 94 36 344 21
W kontakcie z urzędem osoba niepełnosprawna ma prawo do:
• pośrednictwa tłumacza PJM - polskiego języka migowego,
• pośrednictwa tłumacza SJM - systemu językowo - migowego,
• tłumacza przewodnika, nazwanego w ustawie tłumaczem SKOGN
Aby skorzystać z pośrednictwa tłumacza - rejestr tłumaczy języka migowego działających na terenie woj.zachodniopomorskiego (inf. ZUW w Szczecinie) – prosimy o powiadomienie Kierowniks MGOPOS w Drawsku Pomorskim (pisemnie, mailem lub faksem) na trzy dni przed planowanym terminem załatwienia sprawy, z wyłączeniem sytuacji nagłych.
Formularz powiadomienia o chęci skorzystania ze świadczenia usług tłumacza PJM, SJM, SKOGN znajduje się w załączniku do niniejszej informacji.
UWAGA!
Usługa jest bezpłatna dla osoby uprawnionej będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
W przypadku korzystania przez osoby uprawnione z pomocy tzw. osoby przybranej, czyli osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumiewania się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw, wizyta w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Drawsku Pomorskim nie musi być wcześniej uzgadniana.

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!